Witamina C buforowana 500 mg Zobacz większe

Witamina C buforowana 500 mg

Nowy produkt

mAG Witamina C buforowana 500 mg
SUPLEMENT DIETY

Więcej szczegółów

50,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Skład produktów kwas l-askorbinowy, l-askorbinian sodu, żelatyna (składnik otoczki)
Opakowanie zawiera Opakowanie zawierające 100 sztuk kapsułek
Dawkowanie Jedna kapsułka zawiera 250 mg kwasu L-askorbowego oraz 281 mg L-askorbinianiu sodu

Więcej informacji

mAG Witamina C buforowana 500 mg
SUPLEMENT DIETY

Bez stearynianu magnezu oraz innych substancji pomocniczych!

Czy wiesz, dlaczego tak wiele dostępnych na rynku suplementów diety nie działa?

Powód jest prosty: prawie wszystkie obecne na rynku suplementy diety w postaci tabletek lub kapsułek zawierają tzw. substancje pomocnicze. Składniki te zaburzają wchłanianie substancji odżywczych zawartych w przyjmowanych przez Ciebie suplementach.

mAG Witamina C to:

 • jedyna na rynku witamina C bez stearynianu magnezu i żadnych innych substancji pomocniczych. Powszechnie stosowany w suplementach stearynian magnezu gromadzi się na ściankach jelit, przez co blokuje wchłanianie substancji odżywczych;
 • ze względu na innowacyjną technologię produkcji jest to doskonale przyswajalna forma witaminy C,
 • produkt bezpieczny, niezakwaszający organizmu. Dzięki buforowaniu askorbinianem sodu nie podrażnia żołądka i nie wpływa negatywnie na pracę nerek.
 • może być stosowana na skórę np. wcierana lub nakładana w formie maseczki.

mAG Witamina C buforowana 500 mg to suplement diety opracowany i wyprodukowany w Polsce.

PO CO WITAMINA C?

Witamina C jest niezbędna w wielu procesach metabolicznych człowieka. Między innymi:

 • Wzmacnia odporność
 • Chroni przed wolnymi rodnikami (działanie przeciwnowotworowe) – najważniejszy utleniacz w naszym organizmie
 • Wspomaga metabolizm tłuszczów
 • Jest niezbędna w produkcji kolagenu i elastyny (zdrowe stawy, jędrna skóra)
 • Pomaga pozbyć się toksyn i metali ciężkich (przyjmowana w dużych dawkach, patrz: dr Cathcart)

DLACZEGO MAG WITAMINA C?

 • jedyna na rynku witamina C bez stearynianu magnezu i żadnych innych substancji pomocniczych. Powszechnie stosowany w suplementach stearynian magnezu gromadzi się na ściankach jelit, przez co blokuje wchłanianie substancji odżywczych
 • ze względu na innowacyjną technologię produkcji (mikronizacja) jest to doskonale przyswajalna forma witaminy C
 • produkt bezpieczny, niezakwaszający organizmu. Dzięki buforowaniu askorbinianem sodu nie podrażnia żołądka i nie wpływa negatywnie na pracę nerek. Przy ciągłym pobieraniu samego kwasu askorbinowego może dojść do silnego zakwaszenia organizmu oraz niewydolności nerek. Przy pobieraniu samego kwasu askorbinowego należy mierzyć regularnie PH moczu przy pomocy papierków lakmusowych. Podobnie rzecz ma się z askorbinianem sodu. Stała suplementacja witaminy C przy pomocy askorbinianu może również doprowadzić do problemów wskutek nadmiaru sodu (zatrzymania wody w organizmie). Mocz przybiera wówczas odczyn nadmiernie zasadowy (powyżej 7). mAG Witamina C utrzymuje ph moczu między 6 a 6,5 (mierzone przed kolacją). Dodatkowo przyjmowanie witaminy C w otoczce nie podrażnia gardła i przełyku, co ma miejsce niemal zawsze przy stosowaniu witaminy C w proszku (szczególnie czystego kwasu askorbinowego)
 • To suplement diety opracowany i wyprodukowany w Polsce

JAK STOSOWAĆ?

Zdrowa osoba dorosła może przyjmować codziennie 2 g witaminy C, co odpowiada 4 kapsułkom mAG Witaminy C. Najlepiej przyjmować je w dawkach podzielonych do posiłków. Bioflawonoidy zawarte w posiłkach pozwalają na maksymalne przyswajanie mAG Witaminy C.

Osoby chore mogą w zależności od schorzenia i indywidualnej tolerancji przyjąć do 30 g witaminy C na dobę, bez skutków ubocznych.

Okres półrozpadu witaminy C we krwi wynosi 30 minut, chcąc więc utrzymać jej wysoki poziom w organizmie należy przyjmować małe dawki (np. 1 kapsułka) co pół godziny oraz większe (3-4 kapsułki) do głównych posiłków. Należy postępować tak aż do wyzdrowienia, czyli w przypadku infekcji około 12 godzin.

TEST TOLERANCJI

Dawkę witaminy C potrzebną organizmowi ustalamy indywidualnie za pomocą testu tolerancji przewodu pokarmowego. W tym celu należy sukcesywnie zwiększać jej spożycie aż do momentu wystąpienia luźnego stolca, co oznacza nasycenie organizmu. Należy wówczas przerwać przyjmowanie witaminy C, żeby praca jelit się unormowała, po czym przyjmować codziennie dawkę trochę mniejszą lub równą dawce granicznej przyjętej w czasie testu.

Uwaga! Zapotrzebowanie na witaminę C u osoby chorej jest wielokrotnie większe niż u zdrowej.

LEWOSKRĘTNOŚĆ

mAG Witamina C jest lewoskrętna, lecz nie podkreślamy tego faktu, ponieważ KAŻDA FORMA WITAMINY C DOPUSZCZONA DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI JEST LEWOSKRĘTNA! Podkreślanie tego jest działaniem czysto marketingowym.

Opinie

Napisz opinię

Witamina C buforowana 500 mg

Witamina C buforowana 500 mg

mAG Witamina C buforowana 500 mg
SUPLEMENT DIETY