Miękkie kapsułki Chajcao Gaj - wapno Zobacz większe

Wapno w kapsułkach Haicao Gai

BA01

Nowy produkt

Fohow Haicao Gai

Kapsułki

Suplement diety 

Więcej szczegółów

155,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Skład produktów Zawiera przetwór z alg morskich (chlorella Chlorophytae) bogaty w wapń.
Opakowanie zawiera 100 kapsułek
Dawkowanie do 2 kapsułek 2 razy dziennie podczas posiłków. Popić obficie wodą. 1 kapsułka zawiera 760mg alg co dostarcza 160mg wapnia. Porcja dzienna (4 kapsułki) dostarcza 3g alg, w tym 640mg wapnia co stanowi 80% zalecanego dziennego spożycia.

Więcej informacji

Właściwości:
O roli i znaczeniu morskich zielenic w żywieniu człowieka wspomniano wyżej, kiedy omawiana była spirulina, wchodząca w skład suplementu diety Gaoqian. Zielenice Liucao, obecne w miękkich kapsułkach Chajcao Gaj, pod względem składu są bardzo podobne do spiruliny i posiadają podobne działanie. Szczególnie należy odnotować dużą ilość witamin (betakaroten, witaminy C, E, z grupy B i inne) i minerałów (magnez, jod, żelazo, selen, cynk i inne) a zwłaszcza wapnia w tych wodorostach.

W aptekach sprzedaje się wiele różnych preparatów z zawartością wapnia - Jednakże do tej pory nie, udawało się otrzymać łatwo przyswajalnego wapnia.Należy odnotować, że po raz pierwszy w praktyce światowej, dzięki szczególniególnie zaawansowanym technologiom chińskiej korporacji "Fohow - Feniks" - udało się wyodrębnić z wodorostów wapń najłatwiej i praktycznie w całości przyswajany przez ludzki organizm, bez żadnych skutków ubocznych. Należy zauważyć, że suplement diety zawiera witaminy z grupy D, otrzymywane z oleju roślinnego i sprzyjające jeszcze lepszemu wchłanianiu wapnia w jelitach i jego przyswajalność w kościach.

Znaczenie wapnia jest duże, szczególnie, gdy spotykamy się, z problemami osteoporozy, złamaniami kości, zaburzeniami czynności serca itd. Nie wystarcza przyjmowanie pożywienia bogatego w wapń, trzeba go przyswoić - w tym celu wapń powinien zostać przekształcony w postać jonową. Następuje to w żołądku, w wyniku oddziaływania kwasu solnego. Jeżeli wydzielanie kwasu solnego jest zbyt słabe, zostaje zaburzone przyswajanie wapnia. Z wiekiem rozwij a się deficyt wapnia w organizmie: około 40 roku życia występuje już u 50% ludzi, około 60 roku życia - u 90 %. Przejawia się to zmęczeniem, wczesnym starzeniem, spadkiem koncentracji uwagi, skurczami mięśni łydek, schorzeniami układu krążenia, narządów układu oddechowego. Z wiekiem proces odtwarzania tkanki kostnej w organizmie ulega spowolnieniu, w wyniku czego może rozwinąć się, zrzeszotnienie kości - osteoporoza, przejawiająca się, spadkiem masy tkanki kostnej. Przyczyną choroby jest pogorszenie przyswajania wapnia przez organizm, które może być dziedziczne lub spowodowane brakiem hormonów żeńskich w okresie menopauzy. Osteoporoza może rozwijać się również z powodu niesprzyjającej sytuacji ekologicznej oraz w związku z pogorszeniem diety, spowodowanym dostarczaniem zbyt małej ilości wapnia do organizmu. Bardzo często osteoporoza rozwija się niezauważalnie i ujawnia dopiero po złamaniach pod wpływem nawet niewielkiego obciążenia lub słabego uderzenia. Nierzadko osteoporoza nazywana bywa "niewidzialną epidemią", czasami stawiana jest nawet na czwartym miejscu w szeregu przyczyn śmiertelności (po chorobach układu krążenia, onkologicznych i cukrzycy). Ważną rolę w rozwoju osteoporozy odgrywa czynnik wzrostu. Według statystyk medycznych osteoporozę stwierdzono u 30-50% pięćdziesięcioletnich osób (głównie kobiet), a po 75 roku życia cierpi na nią połowa mężczyzn i kobiet. Obecnie osteoporoza staje się również problemem osób młodych.

Składniki:
Wapń z wodorostów morskich, olej roślinny, żelatyna.

Sposób spożycia:
Należy przyjmować do 2 kapsułek 2 razy dziennie; popić ciepłą wodą.

Opakowanie: 100 kapsułek

Opinie

Napisz opinię

Wapno w kapsułkach Haicao Gai

Wapno w kapsułkach Haicao Gai

Fohow Haicao Gai

Kapsułki

Suplement diety